BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞIAKILLI KART


Akıllı Kart Eslestirme

 

ODTU Kampüsünde bulunan, İş Bankasına ait tüm Bankamatik'lerde Akıllı Kimlik Kartınızla işlem yapabilirsiniz. Cüzdanmatik cihazlarında, "Hesap Eşleme", "Sanal Para Yükleme", "Akıllı Kartınıza Ait Son İşlemler","Hesap Eşleme İptali" gibi işlemleri, artık İş Bankası Bankamatik Cihazlarından da yapabileceksiniz.

Bunun için yapmanız gereken, Akıllı Kimlik Kartınızı resimde görüldüğü gibi, kart okuyucu kısmına yaklaştırmanız gerekmektedir.

1. Adım: Akıllı kimlik kartınızı Cüzdanmatik'te ilk kez kullanıyorsanız kartınızı kullanıma açmak için şekilde görüldüğü gibi Cüzdanmatik cihazına yerleştiriniz. Cüzdanmatik, kartınızı tanıyarak size işlem menüsünü gösterecektir. Kartınızın işlemleriniz tamamlanıncaya kadar cihazda takılı kalması gerekmektedir.

 

 

 

 

2. Adım: Akıllı kimlik kartınızı para yükleyeceğiniz İş Bankası hesabınızla eşlemediyseniz "Hesap Eşleme" işlemini seçiniz ve şekilde görüldüğü gibi bankamatik ya da kredi kartınızı cihazın alt tarafında bulunan kart okuyucuya takıp çıkarınız. Hesap eşleme işlemi yalnızca bir kere yapılacaktır.

 

 

 

 

3. Adım: Kartınıza para yükleyebilmek için Para Yükleme işlemini seçiniz. Akıllı kimlik kartınızın şifresi eşlediğiniz kartın şifresiyle aynıdır. Giriş yaptıktan sonra yüklemek istediğiniz miktarı seçiniz. Akıllı kimlik kartınızı kredi kartınızla eşlediyseniz para yükleme işleminiz kredi kartı harcaması olarak değerlendirilecektir. Kartınıza yüklediğiniz parayı istediğiniz zaman "Sanal Para Boşaltma" seçeneğiyle hesabınıza ya da kredi kartınıza geri aktarabilirsiniz. 

 

 

 

Cüzdanmatiklerle ilgili öneri, eleştiri, arıza bildirimi, istek ve sorularınız için hotline@metu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.