BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞIAKILLI KART


Kart Eşleşme Nasıl Yapılır

Kartınızı daha önce cüzdanmatiklerde kullanmadıysanız, aşağıdaki adımları izleyerek kullanıma açınız.

 

1. Adım: Akıllı kimlik kartınızı Cüzdanmatik'te ilk kez kullanıyorsanız kartınızı kullanıma açmak için şekilde görüldüğü gibi Cüzdanmatik cihazına yerleştiriniz. Cüzdanmatik, kartınızı tanıyarak size işlem menüsünü gösterecektir. Kartınızın işlemleriniz tamamlanıncaya kadar cihazda takılı kalması gerekmektedir.

 

 

 

 

2. Adım: Akıllı kimlik kartınızı para yükleyeceğiniz İş Bankası hesabınızla eşlemediyseniz "Hesap Eşleme" işlemini seçiniz ve şekilde görüldüğü gibi bankamatik ya da kredi kartınızı cihazın alt tarafında bulunan kart okuyucuya takıp çıkarınız. Hesap eşleme işlemi yalnızca bir kere yapılacaktır.

 

 

 

 

3. Adım: Kartınıza para yükleyebilmek için Para Yükleme işlemini seçiniz. Akıllı kimlik kartınızın şifresi eşlediğiniz kartın şifresiyle aynıdır. Giriş yaptıktan sonra yüklemek istediğiniz miktarı seçiniz. Akıllı kimlik kartınızı kredi kartınızla eşlediyseniz para yükleme işleminiz kredi kartı harcaması olarak değerlendirilecektir. Kartınıza yüklediğiniz parayı istediğiniz zaman "Sanal Para Boşaltma" seçeneğiyle hesabınıza ya da kredi kartınıza geri aktarabilirsiniz. 

 

 

 

Cüzdanmatiklerle ilgili öneri, eleştiri, arıza bildirimi, istek ve sorularınız için  adresine e-posta gönderebilirsiniz.